Fotografia biznesowa Lublin

Fotografia biznesowa jest to szerokie pojęcie, tak samo jak rozległym zagadnieniem jest sam biznes. Pod nazwą fotografii biznesowej możemy znaleźć takie rodzaje sesji zdjęciowych jak portret biznesowy, fotografia wizerunkowa, fotografia produktowa, fotografia korporacyjna, reportaż biznesowy, fotografia architektury i wnętrz, fotografia przemysłowa, fotografia reklamowa.

Generalnie wszystkie te terminy mają jeden wspólny mianownik, dzięki nim Twój biznes ma się rozwijać.

Fotografia biznesowa czy wizerunkowa jest nieodzownym elementem prowadzenia działalności i może zadecydować o tym, czy Twój biznes będzie miał powodzenie.

 

Dlaczego warto zainwestować w zdjęcia biznesowe?

Pokazując swój wizerunek przestajesz być tylko tekstem opisującym Ciebie lub Twoich pracowników. Pamiętaj, że ostatecznie Twój klient będzie miał kontakt z ludźmi działającymi pod Twoim szyldem, dlatego pokazując zdjęcia pracowników zdecydowanie łatwiej będzie zaufać Twojej firmie oraz zbudować relację z klientem. Ludzie są biologicznie przystosowani do zwracania uwagi na twarze, dlatego publikując zdjęcia zdecydowanie silniej działasz na układ nerwowy odbiorcy, ten dodatkowy bodziec to bezkonkurencyjna przewaga w stosunku do wizerunku firmy nie pokazującej twarzy ekipy. Wiele firm rozumie, jak istotny jest wizerunek, dlatego publikowanie zdjęć ludzi odpowiedzialnych za kontakt z klientem jest w dzisiejszych czasach czymś zupełnie naturalnym. Brak takich zdjęć może budzić nieufność, ponieważ potencjalny klient może odnieść wrażenie, ze firma nie stara się lub nie przykłada dostatecznie dużej wagi do obsługi klienta, co ostatecznie może wpłynąć na decyzję zakupową. 

Fotografia biznesowa ma często charakter bardziej formalny, dlatego dużym zainteresowaniem cieszy się fotografia wizerunkowa, ponieważ pokazuje ludzi takimi jacy są na co dzień, jednocześnie podkreślając te cechy charakteru i osobowości, które korzystnie wpływają na wizerunek danej osoby. Fotografia wizerunkowa pozwala robić zdjęcia nie tylko w biznesowych lokalizacjach jak biuro czy wnętrze firmy. Miejsce powinno współgrać z charakterem fotografowanej osoby, dlatego warto wyjść w plener, do kawiarni, na boisko sportowe lub w przestrzeń miejską. Fotografowanie imprez firmowych oraz ważnych wydarzeń z życia przedsiębiorstwa to także zdjęcia wizerunkowe.

Nikt nie ma wątpliwości, że fotografia biznesowa gra kluczową rolę w budowaniu wizerunku w oczach potencjalnych i obecnych klientów. W dzisiejszych czasach  każdy z nas bombardowany jest przekazem reklamowym, dlatego pierwsze wrażenie ma absolutnie największe znaczenie i często decyduje o przetrwaniu na rynku, dlatego inwestycja w dobre fotografie biznesowe może przynieść Ci pożądany efekt i wyróżnić Cię na tle konkurencji.

Dla kogo jest fotografia biznesowa?

  1. Fotografia biznesowa to jedno z podstawowych narzędzi budowania marki osobistej. Każda osoba chcąca pozycjonować się jako specjalista powinna zainwestować w zdjęcia, które będą spójne z jej wizerunkiem. Przykłady takich specjalistów to artyści, rzemieślnicy, specjaliści branży beaty, muzycy, wodzireje, dentyści, psycholodzy, trenerzy i wielu innych.
  2. Handlowcy oraz działy sprzedaży mogą wykorzystać fotografię w swojej korespondencji z klientem dodając zdjęcie do wiadomości e-mail oraz podstrony www z danymi kontaktowymi.
  3. Kadra zarządzająca choć nie ma kontaktu z klientem to ma kontakt z pracownikami niższego szczebla, z którymi też powinna mieć ciepłą relację więc fotografia biznesowa przyda się do komunikacji wewnątrz firmy.
  4. Działy marketingu skorzystają z fotografii przygotowując materiały reklamowe takie jak foldery, katalogi, wizytówki, posty w mediach społecznościowych, reklamy sponsorowane w internecie oraz na nośnikach w przestrzeni zewnętrznej.

W jakim miejscu można zrobić sesję zdjęciową dla biznesu?

Trzy podstawowe miejsca na sesję biznesową to studio fotograficzne, siedziba firmy oraz plener. Każde z nich ma inny charakter dlatego można dobrać miejsce aby spełniało założony cel.

  • Studio fotograficzne oferuje najwięcej możliwości pracy z oświetleniem, dzięki temu zdjęcia portretowe będą wyglądać najbardziej profesjonalnie
  • Siedziba firmy to miejsce, które pracownicy znają i czują się w nim najlepiej. Zdjęcia powstałe w takiej lokalizacji wyglądają bardzo naturalnie i wiarygodnie. Dużą zaletą organizowania sesji zdjęciowej w miejscu pracy jest oszczędność czasu, ponieważ pracownicy odchodzą od swoich zajęć tylko na 15-30 minut i nie muszą nigdzie dojeżdżać.
  • Plener (miasto lub natura), to miejsce idealne do zdjęć wizerunkowych jeśli chcemy pokazać luźniejsze oblicze firmy, np. podczas spotkania integracyjnego dla pracowników.

Przed planowanym dniem zdjęciowym, ustalamy wspólnie charakter fotografii, doradzamy w kwestii ubioru oraz ewentualnego makijażu, który możemy zapewnić.

Dlaczego wybór zdjęć od Murivo to dobry wybór?

Podczas pracy dajemy z siebie wszystko. Satysfakcja oraz korzyść dla klienta to nasze główne priorytety. Rozumiemy współczesny biznes. Dzięki temu wiemy jak zaprezentować Twoja firmę za pomocą naszych zdjęć, aby wzmocnić jej przekaz. Nasze zdjęcia stają się Twoim narzędziem w budowaniu silnej pozycji na rynku.

Dbamy o to aby twój wizerunek był autentyczny. Podczas fotografowania Ciebie lub Twoich pracowników, staramy się z całych sił, aby aby zdjęcia były nie tylko interesujące ale też intrygujące.

Dostarczamy nasze zdjęcia w krótkim przedziale czasu.
Nasz system pracy jest zorganizowany w taki sposób, aby maksymalnie skrócić i ułatwić Ci proces selekcji oraz dostarczenia finalnych plików.

Fotografia korporacyjna

Na potrzeby korporacji tworzymy portrety pracowników jak i zdjęcia do umieszczenia na stronie internetowej, niezależnie czy są to ludzie, produkty czy usługi.

Pracując z małymi firmami lub specjalistami działającymi pod marką osobistą sytuacja jest dosyć jasna, ponieważ osoba zamawiająca sesję zdjęciową dla swojego biznesu jest jednocześnie tematem fotografii. Struktura dużych firm powoduje, że do organizacji sesji zdjęciowej wyznaczana jest konkretna osoba, z którą współpracujemy, dzięki temu proces przygotowań, przebiegu sesji, a także wyboru i zatwierdzania gotowych zdjęć przebiega szybko i sprawnie.

Fotografia przemysłowa Lublin

Zdjęcia przemysłowe dla firm skupiają się na nowoczesnych technologiach, maszynach, procesie produkcji oraz ludziach będących niezbędnym elementem tego procesu. Odpowiednie wykorzystanie fotografii przemysłowej pozwala zajrzeć potencjalnym klientom tam gdzie przeciętny człowiek nie ma wstępu, dzięki temu budujesz zaufanie, ponieważ dzielisz się z odbiorcą tym co stworzyłeś, aby służyć swoim klientom.

Rozumiemy zasady bezpieczeństwa

Każdy projekt fotograficzny w przemyśle konstrukcyjnym, wydobywczym, produkcyjnym, niesie z sobą ryzyko wypadku przy pracy. Murivo stosuje wszelkie wymogi bezpieczeństwa, aby zniwelować ryzyko niebezpiecznych zdarzeń.

Użyj formularza kontaktowego poniżej, aby poznać ofertę na sesję biznesową lub wizerunkową w Lublinie.

NAPISZ DO NAS

Telefon: 696 931 769

kontakt@murivo.pl

facebook.com/murivomedia

@murivo.pl

Stacjonujemy w Lublinie. Działamy w całej Polsce i nie tylko

    Polityka Prywatności strony internetowej www.murivo.pl